Βαριά εντός έδρας ήττα για τον Εδεσσαϊκό (Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Βαριά εντός έδρας ήττα για τον Εδεσσαϊκό (Βίντεο)

Την ήττα μέσα στην έδρα του από τη Νίκη Αγκαθιάς, γνώρισε ο Εδεσσαϊκός με σκορ 3-0 και θα πρέπει να προσέξει στη συνέχεια, όσον αφορά το μέλλον του στη Γ’ Εθνική.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν φουριόζοι και πήραν νωρίς κεφάλι στο σκορ αρχικά προηγήθηκαν στο 6’ με τον Ζιγκερίδη και ο ίδιος παίκτης στο 26’ έδωσε αέρα δύο τερμάτων και σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε και η αποβολή του Πούπη στο 41’ να δυσκολέψει την κατάσταση για τον Εδεσσαϊκό.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι με τους φιλοξενούμενους απλά να εδραιώνουν τη νίκη τους με ένα ακόμη τέρμα με σκόρερ τον Παπαδόπουλο στο 80’ και έτσι να παίρνουν μια μεγάλη νίκη στη μάχη της παραμονής, ενώ προς το τέλος έχασαν με αποβολή τον Παπαδόπουλο.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Φουστάνας, Τσεχελίδης, Κωνσταντινίδης (Μακεδονίας).

Εδεσσαϊκός (Βάιος Στεργιόπουλος): Ηλιόπουλος, Αβραμίδης, Μαυρόπουλος, Τζιμογιάννης, Μωϋσίδης, Γιαννόπουλος, Καραδήμος, Πούπης, Κατικαρίδης, Μυλωνάς, Παπαστεργίου.

Αγωνίστηκαν και οι: Στογιαννίδης, Κεραμιδάς, Φουδούλης, Τσιτσάγκας, Τσελέπης.

Νίκη Αγκαθιάς (Ηλίας Μποταΐτης): Ιωαννίδης, Παπαδοπουλος Ν του Π., Δήμου, Καγκελίδης, Τερζής, Σιδηρόπουλος, Ράδης, Βασαράς, Ευθυμίου, Καραγιαννίδης, Ζιγκερίδης.

Αγωνίστηκαν και οι: Δημητριάδης, Παπαδόπουλος Ν., Μωϋσίδης, Μυλωνάς, Ντέλλας.