Ήττα αυτοκτονία του Εθνικού Γιαννιτσών – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ήττα αυτοκτονία του Εθνικού Γιαννιτσών

Αυτοκτόνησε στην κυριολεξία ο Εθνικός Γιαννιτσών στη Χαλκιδική, όπου γνώρισε την ήττα με σκορ 4-3 από τον Νέο ΠΟ Ν. Καλλικράτειας, παρότι το παιχνίδι ήταν στα μέτρα του για να πάρει τη νίκη, που θα τον έφερνε κοντά στην σωτηρία.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Εθνικός σχετικά νωρίς, από τέρμα του Μουράτι στο 10’, κατάφερε να αντιδράσει και με χατ τρικ του Καπουσούζη (33’, 49’, 52’) και ενώ έδειχνε ικανός για το διπλό, ήρθε το ολικό μπλακ άουτ στο τελευταίο 7λεπτο, όπου οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη με τρία απανωτά τέρματα των Σακαλή στο 84’ και Μουράτι 87’ και 90+3’ με πέναλτι, σε ένα παιχνίδι με συγκλονιστική εξέλιξη.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Χαψάς (Σερρών), Χαραλαμπόπουλος, Μαυρίδης (Κιλκίς).

Συνθέσεις:

ΝΕΟΣ ΠΟΝ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ (Δημήτρης Κάλφας): Μούτσα, Μπιλιγκμπασης, Καραΐσκος (46’ Αλμυράς), Μπαγκαλιάννης, Σακαλής, Σαββίδης, Παπάζογλου (46’ Παπαγεωργίου), Καρανικόλας (46’ Κοιλανίτης), Ανδριόπουλος, Μουράτι, Καρνόπουλος.

EΘΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Στέργιος Κιούρκας): Σαββουλίδης, Χατζηλιάδης, Γρηγοριάδης, Κυζιρίδης, Ιωσηφίδης, Βασιλειάδης (90+6′ Δεληχατζής), Γκουγκουλούδης (9′ λ.τ. Τοπάλης), Ζαμίδης, Καπουσούζης (77′ Κυργερίδης), Αλμπάνης, Παπαδόπουλος.

Υ. Γ. Το παιχνίδι τελείωσε με πολύ ένταση μεταξύ των παικτών, ευτυχώς όμως έληξε γρήγορα. Ο Εθνικός εξέφρασε πολλά παράπονα για τη διαιτησία προς το πρόσωπο του κ. Χαψά.