3Χ3 οι νεοφώτιστοι, απογοητεύει ο Εθνικός – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

3Χ3 οι νεοφώτιστοι, απογοητεύει ο Εθνικός

Την τρίτη κατά σειρά νίκη του πέτυχε ο Άρης Νησίου που επικράτησε με σκορ 2-0 του Εθνικού Γιαννιτσών και θρονιάστηκε στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με τους Σαρακηνούς.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και μάλιστα προηγήθηκαν με τον υψηλόσωμο στράικερ τους Γιώργο Τσεγάνη να γράφει στο 14’ το 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης, χωρίς όμως να μετουσιώσουν την υπεροχή τους με κάποιο τέρμα, αντί αυτού οι γηπεδούχοι σε μία από τις αντεπιθέσεις τους καθάρισαν το ματς όταν στο 79’ ο νεαρός επιθετικός Αρσένης Σίσκος έγραψε το 2-0 για τους κίτρινους.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Φωτιάς, Κεσίσογλου Γ, Σηπάκης.