Φτωχή αλλά σημαντική η νίκη της ….Νίκης(Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Φτωχή αλλά σημαντική η νίκη της ….Νίκης(Φώτο-Βίντεο)

Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού η Νίκη Αξού επικράτησε με σκορ 2-1 του Άρη Παλαιφύτου και βρίσκεται μια ανάσα από την κατάκτηση του τίτλου. Το παιχνίδι ήταν καλό με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή να δημιουργούν αρκετές φάσεις να έχουν δύο δοκάρια αλλά να μην μπορούν να διασπάσουν την άμυνα των φιλοξενούμενων. Όλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο όμως, αφού στην επανάληψη οι πρωτοπόροι πέτυχαν δύο τέρματα με τους Βασίλη Βασιλειάδη (63’) και Κώστα Χαρμάνα (70’) και εφτασαν στην νίκη παρότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 87’ με τον Γιώργο Μυστακίδη και γνώρισαν μια αξιοπρεπή ήττα σε μια έδρα όπου αρκετές ομάδες υπέστησαν βαριές ήττες.

Διαιτητές Μιχαηλίδης ( Κουκούλης Σ- Μητώνας)