Φιλικό τεστ για Δόξα Μανδάλου και ΠΑΣ Σκυδρας (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Φιλικό τεστ για Δόξα Μανδάλου και ΠΑΣ Σκυδρας (Φώτο)

Το πρώτο φιλικό τεστ της χρονιάς έδωσε η ομάδα του ΠΑΣ Σκύδρας απέναντι στην ομάδα της Δόξας Μανδάλου το απόγευμα του Σαββάτου.

Το τελικό σκορ για την ιστορία ήταν 2-1 με τον Γιώργο Καραδήμο να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο νεαρός Στοικάκης ισοφαρίζει για την Σκύδρα σε 1-1.Στην επανάληψη ο Γιάννης Αναστασιάδης πέτυχε το τελικό 2-1 για την ομάδα  του Μανδάλου.

Το παιχνίδι ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για τους προπονητές των δυο ομάδων να δουν σε τι κατάσταση βρίσκονται οι παίκτες τους.

Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησαν τα νεαρά φιντανάκια της Σκύδρας που έδειξαν να βρίσκονται σε άριστη αγωνιστική κατάσταση δείχνοντας πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο.

Στον αντίποδα το ρόστερ του Νίκου Αντωνά με αρκετούς νεαρούς παίκτες να πλαισιώνουν τους ήδη έμπειρους έδειξε ότι και φέτος θα έχει πρωταγωνιστική πορεία .

Αρκετοί ήταν οι φίλαθλοι που αψήφησαν την υψηλή θερμοκρασία και παρακολούθησαν τον αγώνα φεύγοντας μάλιστα με τις καλύτερες εντυπώσεις.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΧΑΡΑ ΜΑΤΕΝΤΖΟΓΛΟΥ