Φιλικός αγώνας ανάμεσα στον Εδεσσαϊκό και την Αναγέννηση Γιαννιτσών – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΓΕΝΙΚΑ

Φιλικός αγώνας ανάμεσα στον Εδεσσαϊκό και την Αναγέννηση Γιαννιτσών

Ο Εδεσσαϊκός ήταν ο νικητής στην φιλική αναμέτρηση με την Αναγέννηση που διεξήχθη στα Γιαννιτσά με σκορ 0-3. Παρακολουθείστε παρακάτω το φιλμ του αγώνα.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με καρφωτή κεφαλιά του Σίσκου μετά από σέντρα ακριβείας του Ουζούνη

24ο λεπτό Ωραίο σουτ του Πούπη η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
Στην συνέχεια της φάσης ο Καρακούτης πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ

Γκολ 0-2
Στο 38ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός διπλασιάζει τα τέρματα του με κεφαλιά του Χαραβητίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καράμπελα

41ο λεπτό Σουτ του Ουζούνη στην γωνία αποκρούει ο Σαββουλίδης σε κόρνερ

Ημίχρονο
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εδεσσαϊκός 0-2

Mε 7 αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο

Ο Εδεσσαϊκός πλέον αγωνίζεται με τους
Παπουρτζή, Μωυσίδη, Τσιτσάγκα, Αβραμίδη, Κιόρτση, Τσουμάγκα, Προύντση, Μεταξά, Ντόγο, Σίσκο και Ταουσιάνη

Στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης σουτ του Προύντση εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα

Κεφαλιά του Μεταξά λίγο άουτ

Είναι εμφανή η διαφορά στην δυναμική των δυο ομάδων

Γκολ 0-3
Ο Μεταξάς με σουτ έξω από την περιοχή πετυχαίνει ένα όμορφο γκολ διαμορφώνοντας το 0-3

Δυο ακομα καλες στιγμές για τον Εδεσσαικο.
Ήταν μια κεφαλιά του Μωυσίδη που μπλόκαρε ο Ρωμανός και ένα σουτ του Μεταξά που κατέληξε λίγο άουτ