Φιλική ισοπαλία, ΑΣ Γιαννιτσά-Μ.Αλέξανδρος Τρικάλων 2-2 – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Φιλική ισοπαλία, ΑΣ Γιαννιτσά-Μ.Αλέξανδρος Τρικάλων 2-2

Από ένα ημίχρονο είχαν στο σημερινό φιλικό που έγινε στο γήπεδο Αξού ο Α.Σ. Γιαννιτσά και ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων με τελικό σκόρ 2-2, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κάτω από αρκετή ζέστη.

Αν και είναι νωρίς ακόμα οι δύο προπονητές Δημήτρης Τομπάζης και Δημήτρης Πρίντζιος αντίστοιχα έβγαλαν τα δικά τους συμπεράσματα, είδαν κάποια πράγματα που ήθελαν στο πρώτο τους φετινό τεστ.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και πετυχαν τα δύο τους τέρματα, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση. Να σημειωθεί ότι και οι δυο ομάδες χρησιμοποίησαν αρκετούς παίκτες, ενώ υπήρχαν και κάποιες απουσίες και από τις δύο πλευρές.

Ο Α.Σ. Γιαννιτσά προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα των Κοτσαρίδη (9′) και Χουσεΐνογλου υπό δοκιμή πρώην άσος του Αιγινιακού (31′).
Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και έφτασαν στην ισοφάριση, με τέρματα των Παρσόπουλου (62′) και Παπαδόπουλου (79′).

Διαιτητές ο κ. Καρατζάς και βοηθοί οι κ.κ Κουπαράνη και Ραμπούσης.

Συνθέσεις
ΑΣ Γιαννιτσά : Κύρου, Ιορδανίδης, Αθανασιάδης, Πανταζίδης, Παπασυμεών, Ζαρογιάννης, Πέλκας, Κοτσαρίδης, Παντελίδης, Κοβάτσης, Χουσεΐνογλου. Αγωνίστηκαν στο δεύτερο μέρος και οι Ρέκος, Σταυρίδης, Ευθυμιάδης, Τσιλογλανίδης, Ζαμίδης, Κασιάνος, Μπάμπαλης, Χατζόγλου, Καλπακίδης

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων : Κωνσταντινόπουλος, Σωτηράκης, Βλάχος, Χατζόπουλος, Μηνούδης Χ., Κιρκιλιανίδης Η., Τσιρίδης, Αναδολού, Κιρκιλιανίδης Γ., Λίτσι, Παρσόπουλος. Αγωνίστηκαν στο δεύτερο μέρος και οι Αργυρόπουλος, Γρηγοριάδης, Κιρκιλιανίδης, Παπαδόπουλος Ε., Παπαδόπουλος Α., Μηνούδης Χ.