ΦΑΣ Νάουσα – Εδεσσαϊκός 1-2 (vid) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

ΦΑΣ Νάουσα – Εδεσσαϊκός 1-2 (vid)

Φιλική νίκη γοήτρου πήρε ο Εδεσσαϊκός στην Νάουσα επικρατώντας με σκορ 2-1 του τοπικού ΦΑΣ με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν καλύτερα και να εξαργυρώνουν την ανωτερότητα τους στο 15′ με σκόρερ τον Χατζόπουλο ενώ στην συνέχεια είχαν κάποιες φάσεις για να τελειώσουν το ματς με αποκορύφωμα το δοκάρι στις αρχές της επανάληψης.

Στη συνέχεια οι δύο προπονητες έκαναν αρκετές αλλαγές κάτι που μάλλον ωφέλησε τους φιλοξενούμενους του Ηλία Σαπάνη που με ηγέτη τον Τάσο Ταουσάνη και σκόρερ τον Δημήτρη Λαφαζανίδη και τον νεοαποκτηθεντα Γιώργο Τζαντζανά έκλεψαν την νίκη που δίνει ψυχολογική ώθηση για να συνεχιστεί η σκληρή δουλειά από προπονητή και παίκτες της ομάδας των καταρακτών.

EΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ