Τρίποντο με ανατροπή ο Φίλιππος Γιαννιτσών – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Τρίποντο με ανατροπή ο Φίλιππος Γιαννιτσών

Αν και βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο ο Φίλιππος Γιαννιτσών κατάφερε να γυρίσει το ματς και να επιβληθεί με σκορ 3-1 του Άρη Λιπαρού.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στην μεγαλύτερη διάρκεια του με τους φιλοξενούμενους να έχουν το προβάδισμα στο πρώτο μέρος χάρη σε τέρμα του Μπουζάνι στο 18’ που έγραψε το 0-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 60’ με τον Σαββουλίδη και το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά με τους γηπεδούχους να φτάνουν στο 80’ στο 2-1 με τον Σαββουλίδη και να δίνουν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους με τέρμα του Αρσίν στο 90’ για το τελικό 3-1.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Μιχαηλίδης , Κουκούλης Σ., Παροτσίδης

Υ.Γ. Οι διοικούντες του Άρη Λιπαρού εξέφρασαν πολλά παράπονα για την διαιτησία θεωρώντας το διαιτητικό τρίο υπαίτιο για την ήττα τους.