Το 2ο ΓΕΛ Έδεσσας κάνει περήφανη την Πέλλα – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Το 2ο ΓΕΛ Έδεσσας κάνει περήφανη την Πέλλα

Άλλη μια εντυπωσιακή εμφάνιση από το 2ο ΓΕΛ Έδεσσας στην Λάρισα και νίκη με 1-0 επί του τοπικού ΓΕΛ και πλέον χρειάζεται μια ισοπαλία στην Λειβαδιά στο επόμενο παιχνίδι για να πάει στους 4 του θεσμού.

Η ομάδα της Έδεσσας μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, ήταν καταιγιστική στην επανάληψη όπου παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο κατάφερε να φτάσει στην σπουδαία νίκη, χάρη σε ένα τέρμα στο 61’ από τον άσο του Εδεσσαϊκού Αρσένη Σίσκο που στάθηκε αρκετό για την νίκη, παρότι προς το τέλος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για την ισοφάριση και παρότι ο διαιτητής κράτησε 7λεπτη καθυστέρηση.

Διαιτητές: Κυρίτσης – Ζιάγκας – Ατζαμιδάκης

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΓΕΛ Λάρισας : Σουλούκος, Καλαπανίδης, Καραγιάνης, Ματθαίος, Πράπας, Τόσκα, Τσεκάι, Ηλιούδης, Μπουρουτζήκας, Ράχης, Παπακωνσταντίνου.
Αλλαγές: Κούρτης,Μπάγκας, Ρίτσος, Κολοβός.

ΓΕΛ Έδεσσας : Νικόπουλος, Μαδεντζόγλου, Τσιτσάγκας, Κεσκινίδης, Στανίσης, Προύντσης, Καράχατζης, Πέτκος, Σίσκος, Μάρκου, Μουσολάρι.
Αλλαγές: Σφέτκος, Ζουμπούλης, Κόλα, Κουκούλης, Λυπουρλής, Μπατσίρης, Γιόντης.