Τον Άρη Αμπελειών ποτέ μην τον ….ξεγράφεις … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Τον Άρη Αμπελειών ποτέ μην τον ….ξεγράφεις …

Ένα μεγάλο παιχνίδι είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν στην Κρύα Βρύση όπου ο Άρης Αμπελειών υποχρέωσε την Ποντιακή Νεολαία στην πρώτη της ήττα επικρατώντας με σκορ 2-1 παρότι ήταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο. Το παιχνίδι είχε όλα τα στοιχεία ενός ντέρμπι με τους γηπεδούχους σαφώς ανώτερους στο πρώτο ημίχρονο να δημιουργούν πολλές επικύνδινες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ και να καταφέρνουν να προηγούνται στο 32′ με τον μόνιμο σκόρερ τους τον Γιώργο Γάτσο να γράφει το 1-0. Στην επαναληψη το σκηνικό άλλαξε άρδην με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν δυνατά και να πιέζουν και αφού ισοφάρισαν αρχικά με τον δαιμόνιο Αντρέα Ρίτε στο 54′ να γράφει το 1-1 έφτασαν και στην ανατροπή με τον Μάκη Μέκολι στο 63′ να γράφει το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ παρότι οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με εννιά παίκτες λόγω αποβολής των Μάκη Μέκολι (73′) και Δημήτρη Πέσιου (90′). Διαιτητές Σιδηρόπουλος (Σίπκας – Κεσίσογλου Γ.).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .