Στο Χ το τοπικό ντέρμπι στο Μελίσσι – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Στο Χ το τοπικό ντέρμπι στο Μελίσσι

Δεν είχε νικητή το γειτονικό ντέρμπι στο Μελίσσι όπου η τοπική Δόξα και η νεοφώτιστη Νίκη Αξού αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Το παιχνίδι ήταν καλό με τις δύο ομάδες να ψάχνουν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, όμως παρά τις ευκαιρίες που υπήρχαν η ισοπαλία ήταν αυτή που σφράγισε τις προσπάθειες των παικτών των δύο αντιπάλων.

Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να σκοράρουν πρώτοι και συγκεκριμένα στο 14’ όταν ο Μιχάλης Κηλίκης εγραψε το 1-0, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 38’ ο νεοαποκτηθείς Αλέξανδρος Τερζής έφερε το ματς στα ίσα γράφοντας το 1-1.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έψαξαν το τέρμα που θα τους χάριζε την νίκη χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Ατζαμιδάκης, Κουπαράνη, Τετραγώνης.