Στον τελικό του παιδικού πρωταθλήματος η Αναγέννηση Γιαννιτσών, απέκλεισε τον Αλμωπό – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Στον τελικό του παιδικού πρωταθλήματος η Αναγέννηση Γιαννιτσών, απέκλεισε τον Αλμωπό

Μεγάλη νίκη και πρόκριση στον τελικό του παιδικού πρωταθλήματος για την Αναγέννηση Γιαννιτσών που επικράτησε με σκορ 2-1 τον αξιόμαχο Αλμωπό Αριδαίας.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό με τους γηπεδούχους να παίρνουν σημαντικό προβάδισμα από το ημίχρονο χάρη σε δύο τέρματα του Χάτια και στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά μείωσαν με τον Νικολαΐδη, δημιούργησαν ευκαιρίες για να γυρίσουν το ματς, χωρίς όμως να τα καταφέρουν με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πανηγυρίσουν την νίκη-πρόκριση και να περνούν στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσουν την συμπολίτισσα Αθλητική Ακαδημία.

Διαιτητές: Ταγκαλίδης-Δέλλιος-Αποστολούδας.