Α.Ο. Καβάλας-Α.Σ. Γιαννιτσά 0-1, μίλησε ο Γιάννης Παντελίδης – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Α.Ο. Καβάλας-Α.Σ. Γιαννιτσά 0-1, μίλησε ο Γιάννης Παντελίδης

Σπουδαία πρόκριση για τον Α.Σ. Γιαννιτσά που πέρασε αλώβητος από την Καβάλα επικρατώντας με σκορ 1-0 του τοπικού ΑΟΚ.

Το ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας με τους γηπεδούχους καλύτερους στο πρώτο ημίχρονο να έχουν κάποιες φάσεις για γκολ χωρίς όμως να το πετύχουν.

Στην επανάληψη το ματς ισορρόπησε και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το τέρμα της πρόκρισης, το οποίο κράτησαν χάρη στην άριστη αμυντική λειτουργία τους, σχεδόν σε όλη την διάρκεια του 90λεπτου, και στο άριστο στήσιμο τους στον αγωνιστικό χώρο από τον Δημήτρη Τομπάζη.

Φάσεις και γκολ:
Στο 7` τετ α τετ ο Βαλαβανόπουλος το πλασέ του προλαβαίνει και κοντράρει ο Μπαμπαλής.

Στο 24` έφυγε μόνος του ο Βαλαβανόπουλος αλλά δεν είχε το τελείωμα που έπρεπε.

Στο 34` φάουλ του Ζαρογιάννη σε κόρνερ ο Παπάζογλου.

Στο 38` σουτ του Κέρθι άουτ.

Στο 40` παράλληλη σέντρα του Αδαμάκη ο Βαλαβανόπουλος δε βρίσκει στόχο από τα 3 μέτρα.

Στο 43` στην πλάτη της άμυνας σέντρα του Παπαδόπουλου, κεφαλιά ο Ζέρης άουτ.

Στο 45+ σέντρα του Παπαδόπουλου, σουτ του Γεμιστού μπλοκάρει ο Κύρου.

Στο 55` σέντρα του Ζέρη, κεφαλιά του Τόσκα άουτ.

Στο 72` με σουτ ο Παντελίδης το 0-1 από πάσα του Χουσεΐνογλου.

Στο 81` σουτ ο Γεμιστός άουτ από καλή θέση. Στο 84` από φάουλ του Παπαδόπουλου, δε βρήκε από κοντά τη μπάλα ο Τουμανίδης.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ Στόλης (Αναστασιάδης-Ραδίκαλης) αρκετά καλοί.

Συνθέσεις:
ΑΟΚ (Π.Δερμιτζάκης): Παπάζογλου, Ζέρης, Λυμπεράκης, Τόσκας, Τουμανίδης, Κέρθι, Παπαδόπουλος, Μπλιός (66`Ντουρτμές) , Γεμιστός, Αδαμάκης(79`Θωμαϊδης) , Βαλαβανόπουλος.

Α.Σ. Γιαννιτσών (Δ.Τομπάζης): Κύρου, Μπαμπαλής, Παπασυμεών, Σέρας, Ιορδανίδης, Πέλκας, Χουσεΐνογλου, Κοτσαρίδης, Κοβάτσης (90`Καραγιάννης), Ζαρογιάννης, Παντελίδης (88`Πανταζίδης).