Στις λεπτομέρειες το ντέρμπι των Γιαννιτσών, νικητής το Πατριαρχείο – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Στις λεπτομέρειες το ντέρμπι των Γιαννιτσών, νικητής το Πατριαρχείο

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ντέρμπι των Γιαννιτσών όπου το Πατριαρχείο πήρε αγχώδη νίκη με σκορ 2-1 λυγίζοντας δύσκολα τον συμπολίτη Φίλιππο.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες σχεδόν ισοδύναμες σε όλη την διάρκεια του μάτς με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο της νίκης λίγο πρίν τελειώσει το εννενηντάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σομονούδη στο 21’ να γράφει το 1-0, για να έρθει η άμεση απάντηση των φιλοξενούμενων στο 27’ με τον Τοψή να φέρνει το μάτς στα ίσα γράφοντας το 1-1.

Όλα έδειχναν ότι η ισοπαλία θα σφραγίσει τις προσπάθειες των παικτών για να φθάσουμε στο 89’ όταν οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πετρίδης που ψύχραιμα έγραψε το 2-1 χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του Γιαννη Γυριχίδη.