Άλωσαν το Νεοχώρι οι πιτσιρικάδες του Άρη Υδραίας – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Άλωσαν το Νεοχώρι οι πιτσιρικάδες του Άρη Υδραίας

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Άρης Υδραίας μέσα στο Νεοχώρι επικρατώντας με σκορ 0-4 του τοπικού Αστέρα.

Το παιχνίδι ήταν καλό και αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα προς το τέλος του και συγκεκριμένα στο 39’ με τον Σωτηριάδη να γράφει το 0-1.

Στην επανάληψη κάτι προσπάθησαν να κάνουν οι γηπεδούχοι χωρίς αποτέλεσμα όμως και αφού άρχισαν να τους εγκαταλείπουν οι δυνάμεις τους από ένα σημείο και μετά οι φιλοξενούμενοι με καλύτερη φυσική κατάσταση έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους με τον Ξανθό στο 73’ να γράφει το 0-2, τον Τουρπέση στο 81’ να γράφει το 0-3 και τον Χαλκίδη στο 90’ να διαμορφώνει το 0-4.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Ζγούρος, Σαπουντζή, Σηπάκης.