Σεφτέ με σούπερ Καπουσούζη η Δόξα Μελισσίου (Φώτο – Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Σεφτέ με σούπερ Καπουσούζη η Δόξα Μελισσίου (Φώτο – Βίντεο)

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που τα είχε όλα, είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν οι φίλοι του ποδοσφαίρου που βρέθηκαν στο γήπεδο του Μελισσίου με την τοπική Δόξα να παίρνει την παρθενική της νίκη στο πρωτάθλημα, με τον νέο της προπονητή στον πάγκο τον Λάζαρο Μακρίδη, με σκορ 2-0 απέναντι στην αήττητη μέχρι πριν το παιχνίδι Δόξα Μανδάλου.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο από άποψη υπεροχής με τις δύο ομάδες να έχουν φάσεις με τους φιλοξενούμενους να απειλούν πρώτοι με σουτ του Φίλιππου Ιωαννίδη στο 10′ το οποίο εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας Δεληχατζής και τους γηπεδούχους να χάνουν δύο μοναδικά τετ α τετ με τον Κώστα Χαρμάνα αρχικά και τον Μιχάλη Κηλίκη στην συνέχεια και να παραμένει το 0-0. Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45′ ο διαιτητής απέβαλε τους Πέτρο Σιδηρόπουλο του Μελισσίου και Ευθύμη Μπουρνάζη του Μανδάλου, αφήνοντας και τις δύο ομάδες με 10 παίκτες.

Στην επανάληψη η Δόξα Μανδάλου μπήκε καλύτερα και ήταν η σειρά της να χάσει κι αυτή δύο τετ α τετ με τους Γιώργο Καραδήμο και Θάνο Σαββίδη να μη μπορούν να πλασάρουν σωστά. Και κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο κορυφαίος του παιχνιδιού ο Κώστας Καπουσούζης, όπου ήταν μόνιμη πηγή κινδύνου για την άμυνα της Δόξας Μανδάλου και με δύο δικές του ασίστ μετά από πολύ όμορφες ενέργειες έδωσε έτοιμα γκολ αρχικά στο 72′ στον Μιχάλη Κηλίκη να σημειώνει το 1-0 και στο 80′ στον Δημήτρη Λιτοβολή να γράφει το 2-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Δόξα Μελισσίου (Λάζαρος Μακρίδης): Δεληχατζής, Χατζηδάκης, Φουρεράι, Βερβελές, Σερέτης, Παπαδόπουλος, Χαρμάνας (65′ Λιτοβολής Δ), Τζάτσης (90′ Δουλκερίδης), Κηλίκης (76′ Λιτοβολής Χ), Σιδηρόπουλος, Καπουσούζης (88′ Φωστηρόπουλος).

Δόξα Μανδάλου (Νίκος Αντωνάς): Μπόικος, Μαυρομάτης, Τσελεπής, Τουρατζίδης, Τζούρτζος, Σαββίδης Θ (83′ Παντελίδης), Τόπκας, Αποστολούδας, Μπουρνάζης, Ιωαννίδης (73′ Τσιλογλανίδης), Καραδήμος.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Γιουματζίδης, Πίλτσης, Σηπάκης Γ.

Επιμέλεια: Κυριάκος Παπαντωνίου