Προελαύνει η Π. Νεολαία Κρ. Βρύσης (Φώτο – Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Προελαύνει η Π. Νεολαία Κρ. Βρύσης (Φώτο – Βίντεο)

Σε ένα μέτριο ποιητικά παιχνίδι στο γήπεδο “Ιωάννης Τσερκεζίδης” η Ποντιακή Νεολαία Κρ. Βρύσης κέρδισε με 3-0 σκορ τον ΣΦ ΠΑΟΚ Πατριαρχείο Γιαννιτσών και πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Άγγελος Σκαπέρδας με πολύ όμορφο γυριστό σουτ μετά από ασίστ του Ελέζι. Μετά το γκολ των γηπεδούχων το Πατριαρχείο πίεσε και έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες για να σκοράρει κυρίως με τον Παντελή Χωραφά, χωρίς όμως να το καταφέρει και τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με τον δείκτη του σκορ στο 1-0.

Στην επανάληψη η ομάδα του Δημήτρη Βοτάρη ανέβασε την απόδοση της με το παιχνίδι πάντως να είναι ισορροπημένο και τους ασπρόμαυρους να έχουν μία ανούσια κατοχή μπάλας. Όλα αυτά μέχρι το 75ο λεπτό, όταν μετά από άσχημο διώξιμο του τερματοφύλακα του δικεφάλου, ο Άγγελος Σκαπέρδας ο οποίος ήταν και ο κορυφαίος του γηπέδου πήρε την μπάλα, έκανε μια πολύ όμορφη ενέργεια και πάσαρε στον αμαρκάριστο Βέργο για να γράψει το 2-0. Το τελικό 3-0 σημείωσε ο 15χρονος Αλέξανδρος Τζήμας στο 83′ με πανέμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Η διαιτησία ήταν των κ.κ. Ταγκαλίδη, Λαμπρίδη, Παρούτογλου χωρίς το μεγάλο λάθος.

Π. Νεολαία Κρ. Βρύσης (Δημήτρης Βοτάρης): Νάτσας, Μέμα, Ελευθερίου Γ (52′ Τύπος), Φανιάδης, Ντόνας, Ξανθόπουλος, Παπαχρήστου, Ελευθεριάδης, Ελευθερίου Χ (72′ Βέργος), Σκαπέρδας (86′ Βλάχος), Ελέζι (62′ Τζήμας).

ΠΑΟΚ Πατριαρχείο Γιαννιτσών (Γιάννης Γυριχίδης): Ογκανέζωφ, Μητρέντσης Δ (82′ Βεζυρίδης), Πρέτσι, Μυτιληνέλης, Συρώκας, Σομονούδης, Τζιτζαέρλης (58′ Γραμματικού), Σελέζνιοβ (73′ Ντότας), Χωραφάς, Μητρέμτσης Χ, Δεληπαναγιώτης (63′ Πετρίδης).