Πεντάσφαιρος ο Μέγας Αλέξανδρος Όρμας στην Φιλώτεια … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Πεντάσφαιρος ο Μέγας Αλέξανδρος Όρμας στην Φιλώτεια …

Μετά από ένα λευκό από πλευράς σκορ πρώτο μέρος ο Μέγας Αλέξανδρος Όρμας με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη επικράτησε με σκορ 5-0 του Ευρωπού Φούστανης και έκανε σεφτέ στις νίκες για φέτος. Το παιχνίδι κύλησε σε ήρεμα πλαίσια στο πρώτο μέρος έμοιαζε αμφίρροπο με τους φιλοξενούμενους να έχουν την ελαφρά υπεροχή χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στην επανάληψη τα δύο απανωτά τέρματα των φιλοξενούμενων αποσυντόνισαν τελείως τους γηπεδούχους που δεν αντέδρασαν ποτέ με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να κυριαρχήσουν και να πάρουν την νίκη πιο εύκολα από όσο περίμεναν. Σκόρερ των νικητών ήταν οι Τάσος Αβραμίδης (50′-64′) ,Σταύρος Σπρίτος(56′-85′) και Πέτρος Δημητρίου(80′). Διαιτητές Ζγούρος(Αποστολούδας-Σαπουντζή)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .