ΠΑΣ ΣΚΥΔΡΑ -Ν.ΠΥΡΣΟΣ ΠΕΤΡΙΑΣ 6-0 “Μονόλογος των γηπεδούχων” (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΣ ΣΚΥΔΡΑ -Ν.ΠΥΡΣΟΣ ΠΕΤΡΙΑΣ 6-0 “Μονόλογος των γηπεδούχων” (Φώτο)

Δεν χωράει και ιδιαίτερη ανάλυση στο σαββατιάτικο παιχνίδι μεταξύ του ΠΑΣ Σκύδρας με τον Πυρσό Πετριάς αφού παρόλο που είχε κυκλοφορήσει η φήμη ότι οι φιλοξενούμενη ομάδα δεν θα παρουσιαστεί στον αγώνα τελικά εμφανίστηκε με μια μικρή καθυστέρηση και ο αγώνας ξεκίνησε κανονικά. Αξιοσημείωτο γεγονός μπορούμε να πούμε η εμφάνιση του πορτιέρο της Πετριάς Κώστα Τυριακίδη ο οποίος στα 58 του χρόνια φόρεσε τα γάντια της ομάδος παρόλο που ήταν στα τόσα χρόνια που παίζει ποδόσφαιρο καθαρό σέντερ φορ.

Οι γηπεδούχοι παίρνοντας αψήφιστα τους αντιπάλους στο πρώτο μέρος δυσκολεύτηκαν να πετύχουν το γκολ κάτι όμως που στην επανάληψη άλλαξε αφού οι αντίπαλοι παραδόθηκαν αφήνοντας τους γηπεδούχους να φτάσουν τον δείκτη του σκορ στο 6-0.Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Κώστας Παπαδόπουλος όταν εκμεταλλεύτηκε την μακρινή έξοδο του αντίπαλου τερματοφύλακα και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0 σκορ. Στο 36′ ο Δημήτρης Κουντουράς με αριστοτεχνικό τακουνάκι αλλάζει την πορεία της μπάλας από τα δίχτυα σε κόρνερ από σουτ του Αλέξη Τυριακίδη. Στο 40′ ο Γιάννης Χαραλαμπίδης σε τετ α τετ με τον πορτιέρο της Πετριάς τον πλασάρει κάνοντας το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 65′ ο Πάρης Γεωργίου κρεμώντας με πλασέ τον τερματοφύλακα των αντιπάλων πετυχαίνει το 3-0. Στο 75′ ήταν η σειρά του Δημήτρη Κουντουρά να βρει δίχτυα με μακρινή βολίδα σουτ γράφει το 4-0. Στο 81′ μετά από κόντρα με αντίπαλο η μπάλα χτυπάει στον Γραμματόπουλο και καταλήγει στα δίχτυα φτάνοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Το τελικό 6-0 έγραψε στο 87′ ο Μούτσα με δυνατό αιφνιδιαστικό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.