Πήρε την ρεβάνς με ντόρτι (Φώτο&Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Πήρε την ρεβάνς με ντόρτι (Φώτο&Βίντεο)

Σε νίκη-θρίαμβο μετέτρεψε το ντέρμπι με τον Ορφέα Ριζαρίου ο Άρης Νησίου και το τελικό 4-0 νομίζουμε ότι τα λέει όλα .

Το παιχνίδι που έγινε κάτω από βροχή ήταν καλό και ισορροπημένο μέχρι λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου όταν και ο Χρήστος Τσακώνης μέχρι το Γενάρη παίκτης του Ορφέα άνοιξε το σκορ στο 43’ για τους κίτρινους γράφοντας το 1-0. Αυτό το τέρμα έδωσε άλλον αέρα στους γηπεδούχους που με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πέτυχαν το 2-0 στο 50’ με τον Γιώργο Τσεγάνη. Στο 60’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο Γιώργος Τσεγάνης το εκτέλεσε εύστοχα γράφοντας το 3-0. Στο 73’ ο Σίμος Γκίνης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα γράφοντας το τελικό 4-0 για τον Άρη Νησίου.

Διαιτητές: Καρατζάς (Δεμερτζής Ν-Ζιώγλης)