Πέρασε και από τη Ν. Τραπεζούντα η Θύελλα Σαρακηνών (Φώτο – Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Πέρασε και από τη Ν. Τραπεζούντα η Θύελλα Σαρακηνών (Φώτο – Βίντεο)

Ένα ωραίο παιχνίδι είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν οι 200 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο της Νέας Τραπεζούντας με την ομάδα της Θύελλας Σαρακηνών να πετυχαίνει την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια, κερδίζοντας τον Εθνικό Γιαννιτσών με σκορ 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν με πλασέ του Γιάννη Παπαδόπουλου στο 18ο λεπτό, να παίρνει το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Θόδωρου Καμπαλή σε εκτέλεση φάουλ του Βαγγέλη Γεωργίου. Στη συνέχεια του ημιχρόνου η ομάδα των Σαρακηνών είχε φάσεις για να πετύχει κι άλλο γκολ χωρίς όμως αποτέλεσμα, με τους γηπεδούχους να έχουν και αυτοί μία μεγάλη ευκαιρία με τον Αντώνη Φλαρούντζο μετά από σουτ μέσα από την περιοχή να στέλνει την μπάλα στο κάθετο δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα Γιαβάση.

Στην επανάληψη ο Εθνικός Γιαννιτσών ανέβασε την απόδοση του και ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι δημιουργώντας κάποιες λιγοστές ευκαιρίες για το γκολ της ισοφάρισης, το οποίο όμως δεν ήρθε ποτέ. Από την άλλη, η Θύελλα ενώ έχασε σημαντικές ευκαιρίες να καθαρίσει το παιχνίδι, τελικά τα κατάφερε στο 82ο λεπτό με τον μόνιμο σκόρερ της, τον Γιάννη Γκέσιο να πλασάρει τον τερματοφύλακα Καμπαλή μετά από ασίστ του Νίκου Μποζίνη.

*Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για μη καταλογισμό πέναλτι σε χέρι εντός περιοχής στο πρώτο ημίχρονο. (Βίντεο 02:28)

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Σιδηρόπουλος, Κουπαράνη, Τσαλκάνης.

Εθνικός Γιαννιτσών (Φώτης Μιτσάκης): Καμπαλής, Τσάλμας, Γρηγοριάδης, Ζαφειρίου Δ (46′ Δημόπουλος), Λούτσης (85′  Ζαφειρίου Ε), Γκουγκουλούδης, Ελευθεριάδης, Φλαρούντζος, Χατζηστεφάνου (62′ Παπανικολάου), Ζαμίδης, Πέσιος.

Θύελλα Σαρακηνών (Γιάννης Τσαμαρδός): Γιαβάσης, Ευφραιμίδης (72′ Μποζίνης), Τσόρμπας Ε, Ρώσσης, Τσόρμπας Β, Παπαδόπουλος, Θωμάς Γ, Γιαουτζής, Γκέσιος (83′ Νάνος), Γεωργίου (87′ Παπαηλία), Κίτσας (87′ Στογιάννου).