Ο από μηχανής Θεός στο Δαμιανό, λεγόταν Αντώνης Δημτσούδης – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Ο από μηχανής Θεός στο Δαμιανό, λεγόταν Αντώνης Δημτσούδης

Ένα αμφίρροπο παιχνίδι είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν όσοι φίλοι του ποδοσφαίρου βρέθηκαν στο πανέμορφο γήπεδο του Δαμιανού, με τον τοπικό ΠΑΟΚ να παίρνει αγχωτική νίκη με σκορ 1-0 επί του αξιόμαχου Μ.Αλέξανδρου Ν.Πέλλας.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό με τος δύο ομάδες να έχουν εκατέρωθεν ευκαιρίες στο πρώτο μέρος όπου υπήρχε απόλυτη ισορροπία. Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε με τους γηπεδούχους να γίνονται πιο πιεστικοί όσο περνούσε η ώρα, χωρίς να βρίσκουν τον στόχο όμως και πάνω που όλα συνηγορούσαν ότι η ισοπαλία θα ήταν τον τελικό αποτέλεσμα, ήρθε ως από μηχανής Θεός ο Αντώνης Δημτσούδης στις καθυστερήσεις για να γράψει το 1-0 και να χαρίσει το τρίποντο στον Δικέφαλο.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Ατζαμιδάκης, Αποστολούδας, Παροτσίδης.