Ξύπνησε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το τρίποντο (Φώτο&Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Ξύπνησε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το τρίποντο (Φώτο&Βίντεο)

Καλύτερη στο δεύτερο μέρος η Δόξα Μανδάλου κατάφερε να πάρει την νίκη με σκορ 4-1 επί της Αναγέννησης Γιαννιτσών σε ένα παιχνίδι όπου το τελικό σκορ δεν λέει την αλήθεια. Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο με τις δυο ομάδες να δείχνουν ισοδύναμες στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9’ με τον Γιώργο Καραδήμο, όμως η αντίδραση των φιλοξενουμένων ήταν άμεση και στο 12’ ο Αλέξανδρος Τερζής έγραψε το 1-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και επέβαλαν τον δικό τους ρυθμό και με τέρματα των Ευθύμη Μπουρνάζη (69’) και του Γιώργου Καραδήμου (70’-87’) που έκανε χατ τρίκ, έφτασαν στην νίκη.

Διαιτητές: Τρυψιάνης (Σίπκας-Κεσίσογλου Γ.)

Υ.Γ. Πριν το παιχνίδι κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Κυριάκου Αναστασιάδη παλιού τερματοφύλακα της Δόξας Μανδάλου που έφυγε πρόσφατα από την ζωή.

(Κάντε κλικ στις εικόνες για καλύτερη ανάλυση)