Ξεκίνημα με καρέ η Δόξα Μανδάλου (Φώτο – Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Ξεκίνημα με καρέ η Δόξα Μανδάλου (Φώτο – Βίντεο)

Την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι είχαν οι 200 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο του Μανδάλου, με την τοπική Δόξα να ξεκινάει με νίκη το φετινό πρωτάθλημα με σκορ 4-0, απέναντι στον Μ. Αλέξανδρο Πέλλας.

Η ομάδα της Δόξας Μανδάλου ήταν η απόλυτη κυρίαρχος του πρώτου ημιχρόνου με τον δείκτη του σκορ να φτάνει στο 3-0, δημιουργώντας και άλλες φάσεις για να πετύχει κάποιο τέρμα.

Τον χορό των γκολ ξεκίνησε ο Γιώργος Καραδήμος στο 13ο λεπτό με κοντινό πλασέ, μετά από πάσα πάρε-βάλε του Γιάννη Αναστασιάδη. Το δεύτερο τέρμα σημειώθηκε στο 18ο λεπτό με τον ίδιο τρόπο και πάλι από τον Καραδήμο, με τον δημιουργό αυτή την φορά να είναι ο νεαρός Έλτον Τσουλχάι. Το 3-0 σημείωσε ο αρχηγός της ομάδας, ο Γιάννης Αναστασιάδης στο 29′ της αναμέτρησης παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από προσπάθεια του Ευθύμη Μπουρνάζη.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι του Μ. Αλέξανδρου Πέλλας εμφανίστηκαν σαφώς βελτιωμένοι, ισορρόπησαν το παιχνίδι και δημιούργησαν φάσεις για γκολ χωρίς όμως να καταφέρουν να το πετύχουν. Αντιθέτως, οι Μαυραετοί πέτυχαν ένα ακόμα τέρμα στο 61ο λεπτό με τον Θάνο Σαββίδη με πλασέ, γράφοντας έτσι το τελικό 4-0.

Η διαιτησία ήταν των κ.κ. Γιουματζίδης, Τσαλκάνης, Σηπάκης πολύ καλή.

Συνθέσεις:

Δόξα Μανδάλου (Νίκος Αντωνάς): Μπόικος, Σαββίδης, Τουρατζίδης, Μαυρομάτης, Τζούρτζος, Τσουλχάι (73′ Κουτρούμπαλος), Τόπκας, Αποστολούδας (48′ Ιωαννίδης), Μπουρνάζης (64′ Τσιλογλανίδης), Αναστασιάδης (80′ Παπαδόπουλος), Καραδήμος.

Μ. Αλέξανδρος Πέλλας (Χαρπίδης Γιάννης): Δομουκτσίδης, Μαλλόλι, Βασιλάκογλου, Σιαματάς, Πλιόγκας (46′ Αβραάμ), Τανταλίδης, Τοπάλης (68′ Πιτσάρης), Ζούζουλας, Μπρατσούδης Α., Γουστέρης, Μπουράκης.