Νικηφόρο πέρασμα του ΑΣ Σεβαστιανά από την Ραχώνα – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β' ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Νικηφόρο πέρασμα του ΑΣ Σεβαστιανά από την Ραχώνα

Διαβάστε παρακάτω το δελτίο τύπου της ομάδας του ΑΣ Σεβαστιανά, μετά την σημερινή νίκη στην Ραχώνα με αντίπαλο τον τοπικό Απόλλων.

“Αν και η ομάδα μας παρουσιάστηκε με πολλές απουσίες κατάφερε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα να δείξει την θέληση της για ακόμη μια νίκη. Δημιουργώντας φάσεις και ελέγχοντας το παιχνίδι καθ’ όλη την διάρκεια κατάφερε να προηγείται από πολύ νωρίς, κρατώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Αποστόλου, περνώντας τον τερματοφύλακα και πλασάροντας στο τέρμα. Την συνέχεια έδωσε ο Νίκος Χατζηβασιλειάδης στο 27ο λεπτό όπου και διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας. Το ημίχρονο έληξε με τους γηπεδούχους να μειώνουν με πέναλτι του Κυζιρίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε και πάλι αποφασιστικά και στο 59ο λεπτό ο Νίκος Χατζηβασιλειάδης διπλασίασε τα γκολ του και πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα μας. Στο 71ο λεπτό μια ολιγωρία σε ένα κόρνερ έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να μειώσουν σε 2-3 με τον Αντωνιάδη. Δεν άργησε πολύ όμως να έρθει η απάντηση από την ομάδα μας με τον Νίκο Χατζηβασιλειάδη και πάλι να πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ κρεμώντας τον τερματοφύλακα έξω από την μεγάλη περιοχή, σημειώνοντας χατ τρικ και το τέταρτο γκολ για την ομάδα μας.

Εκ μέρους της διοίκησης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Απόλλων Ραχώνας για την φιλοξενία και να ευχηθούμε καλή συνέχεια στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος.”