Νικηφόρα πρεμιέρα για τον ΦΟ Αριδαίας – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΜΠΑΣΚΕΤ

Νικηφόρα πρεμιέρα για τον ΦΟ Αριδαίας

Ιδανικό ξεκίνημα έκανε ο ΦΟΑ, που επικράτησε άνετα και καθαρά με σκορ 79-56 τον Αετού Κιλκίς.

Η ομάδα του Παναγιώτη Βάτση μπήκε φουριόζα στο ματς και από νωρίς πήρε διαφορά, δείχνοντας ότι αυτή είναι το αφεντικό στο παιχνίδι έχοντας το προβάδισμα στο ημίχρονο με σκορ 44-32.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε οι γηπεδούχοι συνέχισαν να εχουν τον έλεγχο με τελικό σκορ 79-56.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Τοπαλίδης (25π.) και Τζάτσης (18π./4τριπ.), ενώ από τον Αετό ξεχώρισαν οι Κιουσές (17π) και Φιλιππίδης (16π)

Τα δεκάλεπτα: 21-13, 44-32, 61-44, 79-56
Διαιτητές: Χατζηκώστας – Μητώνας

ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Αμπάρης Δ. 2, Βασίλογλου, Μπίνος, Τοπαλίδης 25, Μπεγλόπουλος 4, Παπαβραάμ 12, Περπερίδης 11(2), Κληντσάρης 3, Αμπάρης Γ. 4, Τζάτσης 18(4).

ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Αποστόλου): Κολιαδήμας, Κιουσές 17(2), Κακανόπουλος 12, Φιλιππίδης 16(1), Κόγιας 7(1), Ιατρού, Αραβίδης, Παπαγεωργίου, Αμοιρίδης 4.