Νίκη παραμονής ο Εδεσσαϊκός – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Νίκη παραμονής ο Εδεσσαϊκός

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε ο Εδεσσαϊκός που επικράτησε με σκορ 1-0 του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, μπαίνοντας στην οκτάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Οι Πράσινοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, χωρίς όμως να καταφέρνουν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Όλα αυτά μέχρι το 31ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιαννόπουλου, ο Παπαστεργίου πήρε την κεφαλιά και ο αρχηγός του Εδεσσαϊκού, Μωϋσίδης από κοντά άνοιξε το σκορ.

Οι τριαινοφόροι στο 2ο ημίχρονο διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ μέχρι το τέλος και πανηγύρισαν μία πολύ σημαντική νίκη.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Αγρίμης, Αλμπάντης, Παπαδοπούλου (Μακεδονίας).

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Βάιος Στεργιόπουλος): Ηλιόπουλος, Αβραμίδης, Μωϋσίδης, Τζημογιάννης, Μαυρόπουλος, Πούπης, Γιαννόπουλος, Καραδήμος (86’ Φουδούλης), Μυλωνάς (80’ Στίκος), Κατικαρίδης (62’ Μίσκος), Παπαστεργίου (62’ Αταλασίδης).

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ (Χρήστος Ζαρογιάννης): Ευαγγελόπουλος, Βασιλείου, Κολίτσης, Συμεωνίδης (46’ Πετράι), Χασιώτης (87’ Χερίδης), Μπεκτάς, Μαργαρίτης (70’ Θεοδώρου Εμμ.), Πέτκος, Ζωγράφος (77’ Μελάς), Αργυρόπουλος, Μπουρδάνος.