Νίκη με ανατροπή η Π.Νεολαία, το βιολί του ο Γάτσος – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Νίκη με ανατροπή η Π.Νεολαία, το βιολί του ο Γάτσος

Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο μέρος η Π.Νεολαία Κρ.Βρύσης πήρε την νίκη με σκορ 3-1 επί της πάντα υπολογίσιμης ΑΕΚ Καρυώτισσας.

Το παιχνίδι ήταν καλό με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν δυνατά και να καταφέρνουν να αιφνιδιάζουν στο 18’ με τον Δημήτρη Πασσαλή να ανοίγει το σκορ. Από εκεί και πέρα το ημίχρονο τελείωσε χωρίς κάτι ιδιαίτερο και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές πίεσαν και έφεραν τούμπα το ματς χάρη στα δυο τέρματα του Γιώργου Γάτσου στο 65’ με εκτέλεση πέναλτι και στο 77’ ενώ την μεγάλη ανατροπή συμπλήρωσε στο 89’ ο Χρήστος Γ. Ελευθερίου διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Διαιτητές: Τρυψιάνης (Πίλτσης – Κεσίσογλου Κ.).