Μ.ΑΛ.ΕΣΩΒΑΛΤΩΝ-ΔΟΞΑ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ 2-3 “Τα εύκολα δύσκολα έκανε το Μαυροβούνι” (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Μ.ΑΛ.ΕΣΩΒΑΛΤΩΝ-ΔΟΞΑ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ 2-3 “Τα εύκολα δύσκολα έκανε το Μαυροβούνι” (Φώτο)

Αψήφιστα πήρε το παιχνίδι με την ομάδα των Εσωβάλτων, η οποία έχει αποχαιρετήσει την παραμονή στην κατηγορία εδώ και καιρό, η Δόξα Μαυροβουνίου και οι παίκτες του Μαυραετού λαχτάρησαν προς στιγμήν αφού κάθε βαθμός είναι πολύτιμος για να κατακτήσουν τον στόχο τους που δεν είναι άλλος από την άνοδο.

Οι τεχνικοί Προδρομμίδης και Τσάτσης έδωσαν χρόνο ξεκούρασης σε αρκετούς ποδοσφαιριστές αφήνοντας χώρο να αγωνιστούν και αυτοί που έχουν λιγότερο χρόνο συμμετοχής. Η τρομερή δυστοκία και ο νεαρός Λουτρακιώτης τερματοφύλακας Μποτσφάρης ήταν τα χαρακτηριστικά που κράτησαν χαμηλά τον δείκτη του σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο πρώτο ημίχρονο είχαν την απόλυτη κυριαρχία αργώντας όμως να βρουν δίχτυα κάτι το οποίο έγινε όμως μέσα σε ένα 5λεπτο όπου επιτεύχθηκαν και τα 3 τέρματα. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι χαλάρωσαν με το σκορ υπέρ τους αφήνοντας χώρο στους γηπεδούχους να αντεπιτεθούν και μάλιστα να καταφέρουν να μειώσουν το σκορ φτάνοντας στο 2-3.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 16′ δυνατό σουτ του Γάτσου τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

Στο 30΄δυνατό σουτ του Ρέτζια από κοντά η μπάλα πάει ψηλά άουτ.

Τα τετ α τετ του Γκότση και Καπουσούζη κατέληγαν άουτ ή σταματούσαν στα χέρια του Μποτσφάρη.

Στο 36′ με πολύ ωραίο πλασέ από πλάγια θέση ο Γιώργος Μπρέγκου ανοίγει το σκορ 0-1.

Και στο 38′ και στο 40′ ο Βασίλης Νάτσης με 2 προσωπικά τέρματα φτάνει το σκορ στο 0-3  λήγοντας έτσι και το ημίχρονο.

Στην επανάληψη η δυστοκία των Μαυραετών δεν είχε σταματημό με τον πορτιέρο των γηπεδούχων να λέει όχι σε τετ α τετ με Καπουσούζη στο 55′.

Στο 62′  φάσεις επαναλαμβανόμενες  του Γκότση..

Στο 63′ ο υψηλόσωμος και ταχύτατος επιθετικός των γηπεδούχων  Γιώργος Πάρδας  κέρδισε στο τετ α τετ τον πορτιέρο Καρυπιάδη που είχε πάρει την θέση του Καμπαλή από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και  μείωσε σε 1-3.

Στο 85′ σέντρα του Καπουσούζη από πλάγια ο προωθημένος Φλαρούντζος στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 85′ σε σύγχυση στα καρέ του Μαυροβουνίου ο Σωτήρης Γκέλος μειώνει σε 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Στο 89′ βολίδα σουτ του Γκότση χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι για μια ακόμη φορά.

Πριν τον αγώνα έγινε απονομή βραβείων στον Θόδωρο Καμπαλή και στον Γιώργο Μπρέγκου για την προσφορά τους στην ομάδα των Εσωβάλτων. Και παράλληλα ο πρόεδρος της ομάδος τίμησε και την αθλητικογράφο Χαρά Ματεντζόγλου(υπογραφόμενη)  για την προσφορά της στον χώρο. ( θα υπάρξει ξεχωριστό άρθρο των βραβεύσεων) .

Η διαιτησία ήταν των Καρατζά, Βασιλειάδης Μιχαηλίδης

Μ.ΑΛ. ΕΣΩΒΑΛΤΩΝ (Γαλάνης): Μποτσφάρης, Ντόνας, Cela(70′ Γκέλος),  Skordileva, Alcani, Γαλάνης, Πάρδας Γ., Κωστίκας ( 60′ Πίκος), Κοοσσυφίδης, Πάρδας Χ.

ΔΟΞΑ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ (Προδρομμίδης-Τσάτσης): Καμπαλής(46΄Καρυπιάδης), Φανιάδης, Γάτσος, Σιδέρης, Ρέις, Μπρέγκου, Ρέτζια, Νάτσης (46′ Φλαρούντζος), Γκότσης, Καπουσούζης, Αποστολούδας.