Μοιρασιά στο Μελίσσι, για Δόξα και Νίκη – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Μοιρασιά στο Μελίσσι, για Δόξα και Νίκη

Χωρίς νικητή τελείωσε η αναμέτρηση στο Μελίσσι όπου η τοπική Δόξα και η Νίκη Καλής έμειναν στο ισόπαλο 1-1.

Το παιχνίδι παρά την συνεχή βροχή που έπεφτε από το πρωί και το τσουχτερό κρύο ήταν αρκετά καλό με δύναμη, πάθος και πολλές φάσεις κυρίως από τους γηπεδούχους, χωρίς όμως τελικά να μπορέσει κάποια από τις δύο ομάδες να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά τον αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κώστα Σνάλλα να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και να πλασάρει τον τερματοφύλακα Δεληχατζή γράφοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι μετά το σοκ του γρήγορου τέρματος της Καλής ανέβασαν την απόδοση τους, πίεσαν και έχασαν πολλές καλές ευκαιρίες για την ισοφάριση, μία ισοφάριση η οποία ήρθε στο 40ο λεπτό με τον έμπειρο Κώστα Χαρμάνα να εκμεταλλεύεται σύγχυση στα καρέ των φιλοξενούμενων και να πλασάρει από κοντά για το 1-1.

Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν σχεδόν το ίδιο με τους γηπεδούχους να πιέζουν για το γκολ της νίκης και τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν με αντεπιθέσεις να πετύχουν κάποιο τέρμα, χωρίς όμως να τα καταφέρει κάποια από τις δύο ομάδες και έτσι το 1-1 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Βαμβακάς Φ, Παρούτογλου, Κουκούλης Σ.

Δόξα Μελισσίου (Λάζαρος Μακρίδης): Δεληχατζής, Χατζηδάκης, Φουρεράι, Βερβελές, Σερέτης, Μιχαηλίδης (55′ Λιτοβολής Δ), Χαρμάνας (75′ Τσάλμας), Τζάτσης, Καπουσούζης, Σιδηρόπουλος, Λιτοβολής Χ.

Νίκη Καλής (Δήμος Αγγελάκης): Λεοντιάδης (90+3′ Μίγγας), Γαργάλας, Πληκαδίτης, Καραγκιαούρης, Ιγνατιάδης, Νόσης, Σαρίδης, Γιαννουσίδης, Γιακαμόζης Α (89′ Ματεντζόγλου), Ρίτε (85′ Χρήστου), Σνάλλα (72′ Κουτσάκης).

Επιμέλεια: Κυριάκος Παπαντωνίου