Μοιρασιά στα Γιαννιτσά – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Μοιρασιά στα Γιαννιτσά

Χωρίς νικητή τελείωσε η αναμέτρηση στα Γιαννιτσά όπου η Αναγέννηση και Ακρίτας Σωσάνδρας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με το τελικό 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό με τους γηπεδούχους να πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο μέρος και να παίρνουν το προβάδισμα στο 32’ με τον Μιχάλη Κοκκινίδη να γράφει το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προ του φάσματος της ήττας βγήκαν σιγά σιγά μπροστά και έχοντας μάλιστα και αριθμητικό πλεονέκτημα μετά την αποβολή του Νίκου Γεροντίδη στο 65’ πίεσαν για την ισοφάριση κάτι που έγινε τελικά στο 81’ με τον Γιάννη Βασιλόπουλο, ενώ είχαν ευκαιρίες και για την ανατροπή αλλά δεν κατάφεραν να τις αξιοποιήσουν.

Λίγο προν την λήξη οι γηπεδούχοι είχαν και δεύτερη αποβολή με τον σκόρερ τους Μιχάλη Κοκκινίδη να παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Γιουματζίδης, Μίλτσης, Βαμβακάς Κ.