Με σούπερ Νάσο Τσιάκαλο, νέο τρίποντο η Αναγέννηση Γιαννιτσών – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Με σούπερ Νάσο Τσιάκαλο, νέο τρίποντο η Αναγέννηση Γιαννιτσών

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Νάσο Τσιάκαλο, ο οποίος πέτυχε 2 τέρματα και μοίρασε 1 ασίστ, αλλά και γενικά συνολική πολύ καλή εικόνα, η Αναγέννηση Γιαννιτσών πήρε εύκολα τη νίκη με σκορ 3-0, απέναντι στον Αετό Βαρβάρας για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και παρέμεινε στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Γιάννη Γυριχίδη είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και πήρε μία δίκαιη και καθαρή νίκη με τον Νάσο Τσιάκαλο να βάζει σε θέση οδηγού την ομάδα του στα μέσα του ημιχρόνου και να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 1-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν με την ίδια ένταση, έψαξαν κι άλλο γκολ που θα καθάριζε στην ουσία το παιχνίδι και το βρήκαν στο 59′. Η πολύ μεστή εμφάνιση της Αναγέννησης ολοκληρώθηκε δύο λεπτά αργότερα με ένα τρίτο τέρμα και από εκεί και πέρα διαχειρίστηκε με ευκολία το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των φιλοξενούμενων να πετύχουν κι αυτοί κάποιο τέρμα.

Φάσεις και γκολ:

9′ Εκτέλεση φάουλ από τον Γιάννη Πελτέκη, ο Ανδρέας Χαραβιτίδης γύρισε με κεφαλιά στον Γιάννη Ξανθόπουλο, οποίος σκόραρε, αλλά η μπάλα είχε περάσει άουτ πριν φτάσει σε αυτόν.

16′ Σουτ του Σάββα Σαμαρά από καλή θέση, σε ετοιμότητα ο γκολκίπερ του Αετού.

19′ Ωραίο σουτ του Γιάννη Πελτέκη, λίγο άουτ.

25′ Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Νάσου Τσιάκαλου που άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με άπιαστο πλασέ στο απέναντι “παράθυρο”, γράφει το 1-0.

29′ Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Νίκο Νικολάρα να μην προλαβαίνει να κάνει επαφή, μπροστά από τον τερματοφύλακα της Αναγέννησης.

31′ Σέντρα του Θανάση Τσιότρα, εξ’ επαφής κεφαλιά του Γιώργου Κατηριάδη, μεγάλη χαμένη φάση για την Αναγέννηση.

41′ Νέα ατομική ενέργεια του Νάσου Τσιάκαλου, αστόχησε στο τετ ατετ.

59′ 2-0 για την ομάδα του Γιάννη Γυριχίδη με τον Νάσο Τσιάκαλο να κάνει πανομοιότυπη κίνηση με το πρώτο γκολ και να εκτελεί χαμηλά αυτή τη φορά.

61′ Σε ρόλο δημιουργού τη φορά αυτή ο Τσιάκαλος, δίνει έτοιμο γκολ στον Σάββα Σαμαρά που προ κενής εστίας δεν δυσκολεύτηκε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

66′ Ωραίο σουτ του Δημήτρη Κωτάκη, η μπάλα λίγο άουτ.

90′ Σε θέση τετ α τετ ο Τάσος Τασιώνας, δεν σημάδεψε σωστά.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Σουλίδης (Κοζάνης), Μπογιατζόγλου, Μπέκας (Ημαθίας).

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Γιάννης Γυριχίδης): Δομουκτσίδης, Πελτέκης, Μπαμπαλής, Χαραβιτίδης, Τσιότρας, Τσιάκαλος (83′ Μπουγιουκλής), Σαμαράς (67′ Τασιώνας), Βαταμίδης (83′ Ξανθόπουλος Α., Κατηριάδης (83′ Μπάρμπας), Πανταζής, Ξανθόπουλος Ι. (69′ Δίντσης).

Αετός Βαρβάρας (Κώστας Κωτάκης): Σαραφιανός, Χατζής (46′ Τσιότρας Αν.), Κουμαντσιώτης (46′ Πεταλάι), Σαούλης, Λυρτζής, Παπαγεωργίου, Νικολάρας, Κωτάκης Δ.Α. (69′ Καρακίτσος), Βλαχάκης (46′ Κωτάκης Δ.Κ.), Γκούτσιος, Παπαδημητρίου (67′ Παυλάτος).

Ρεπορτάζ: Κυριάκος Παπαντωνίου

Φώτο:

ΣΧΟΛΙΟ

ΣΧΟΛΙΟ

1. ξέρεις ποιος..

19 Απρίλιος 2021 at 00:10

ΚΑΤΗΡΙΑΔΗ, ΚΑΙ ΔΟΚΑΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΝΕ, 2 ΓΚΟΛ ΦΕΤΟΣ ΠΟΤΕ. ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΤΟ 20ΡΑΚΙ. ΧΑΧΑΧΑΧΑ