Ματσάρα στην Καλή, την πρόκριση ο Πρίγκηπας του Κάμπου.. – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Ματσάρα στην Καλή, την πρόκριση ο Πρίγκηπας του Κάμπου..

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στην Καλή όπου η τοπική Νίκη και ο Απόλλων 1960 Κρύας Βρύσης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το εισιτήριο για τους ,,4″ του κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας. Ο αγώνας είχε δύο όψεις καθώς στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επικύνδινες και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 37′ μετά από θαυμάσια ενέργεια του Χρήστου Καραγιάννη που άδειασε δύο αντιπάλους και με άψογο πλασέ έγραψε το 0-1. Στο 39′ ο Φόρης Ιγνατιάδης των γηπεδούχων έκανε σκληρό φάουλ στον Γιώργο Παπαδόπουλο των φιλοξενούμενων αυτός κάτι είπε για να αποβληθούν και οι δύο από τον Φιλίππα Βαμβακά. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν θαυμάσιο με την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω να γίνονται φάσεις εκατέρωθεν μπροστά στις δύο εστίες οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα τέρμα στο 72′ με φοβερή κεφαλιά ψαράκι του Δημήτρη Λιτοβολή για το 1-1 και είχαν και άλλες ευκαιρίες όπως και οι φιλοξενούμενοι που είχαν δύο δοκάρια και χαμένες ευκαιρίες. Το τελικό αποτέλεσμα ικανοποίησε τους φιλοξενούμενους που προκρίθηκαν αλλά και τους γηπεδούχους για την πολύ καλή εμφάνιση που έκαναν ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Διαιτητές Βαμβακάς( Πίλτσης-Βλαδίκας)