Μάχη στην Άψαλο, δραματικό φινάλε – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Μάχη στην Άψαλο, δραματικό φινάλε

Αμφίρροπο παιχνίδι έγινε στην Άψαλο όπου ο τοπικός Όλυμπος και ο σκληροτράχηλος ΠΑΟΚ Κερασιάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Το παιχνίδι τα είχε όλα, ένταση, γκολ, αποβολή, τραυματισμούς, προσωρινή διακοπή και τελικά είχε και δραματικό φινάλε με τους γηπεδούχους να γλυτώσουν το κάζο στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 42’ με τον Αντώνη Πασσαλή να γράφει το 0-1 και λίγο αργότερα στο 45’ αποβλήθηκε ο Γιάννης Μάντζιος των φιλοξενούμενων για εξύβριση και κάπου εκεί κάποιοι θερμόαιμοι εισήλθαν στο γήπεδο με αποτέλεσμα την προσωρινή διακοπή.

Όταν ήρθαν οι αστυνομικές δυνάμεις το ματς ξεκίνησε και συνεχίστηκε κανονικά με τους γηπεδούχους καλύτερους στην επανάληψη αλλά με μια ανούσια υπεροχή η οποία καρποφόρησε στις καθυστερήσεις με τον Πέτρο Στούπη να ισοφαρίζει γράφοντας το 1-1.

Διαιτητές κ.κ. Ατζαμιδάκης, Ζανταρίδης, Τυριακίδου.