Μάγεψε στην Όρμα ο Άρης Νησίου (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Μάγεψε στην Όρμα ο Άρης Νησίου (video)

Με νίκη ξεκίνησε την σεζόν ο Άρης Νησίου που πέρασε σαν αέρας από την Όρμα νικώντας με σκορ 4-0 τον Μέγα Αλέξανδρο. Το παιχνίδι ήταν μέτριο στο πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να μην ρισκάρουν ιδιαίτερα και η εικόνα του έδειχνε ότι θα κριθεί σε λεπτομέρειες. Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι με κορυφαίο τον Σίμο Γκίνη είχαν αντίθετη άποψη και αφού άνοιξαν νωρίς το σκορ στην συνέχεια κυριάρχησαν και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους που δεν αντέδρασαν καθόλου δεχόμενοι φυσιολογικά την ήττα.

Σκόρερ των νικητών ήταν οι Γκίνης (51′-80′),  Παπουλίδης(76′), Χατζηανδρέου (90′ πεν.). Αποβολή Γιάννης Μπίτσας(81′) των γηπεδούχων. Διαιτητές Μιχάλογλου (Σαμαράς-Παρούτογλου)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ