Λασπομαχία στον Μεγαπλάτανο, με νικητή τη Δόξα (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Λασπομαχία στον Μεγαπλάτανο, με νικητή τη Δόξα (Φώτο)

Υπό καταρρακτώδη βροχή και σε πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο η Δόξα Μεγαπλατάνου επιβλήθηκε με σκορ 1-0 του Μ. Αλέξανδρου Ορμάς.

Το παιχνίδι ήταν κακό ποιοτικά λόγο των συνθηκών και προχώρησε στην δύναμη και τις σκληρές μονομαχίες.

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν την κατοχή της μπάλας και πίεζαν τα αντίπαλα καρέ, ώσπου στο 30′ λεπτό της αναμέτρησης ο Γιάννης Παπαδόπουλος κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κοντινό πλασέ και χωρίς καμία άλλη αξιόλογη φάση τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην ανάπαυλα ο αγωνιστικός χώρος επιβαρύνθηκε περισσότερο, η βροχή δυνάμωσε και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να απειλήσουν μεγάλες μπαλιές.

Στο 62′ λεπτό η ομάδα του Μεγαπλατάνου κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Νικήτας Σεφερίδης όμως ο Άκης Ζλατάνης απέκρουσε.

Στο 74′ λεπτό η Όρμα έφτασε κοντά στην ισοφάριση όμως το σουτ του Δημήτρη Σούπη σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 80′ λεπτό μετά από διαπληκτισμό ποδοσφαιριστών αποβλήθηκαν για την Δόξα Μεγαπλατάνου ο Νικήτας Σεφερίδης και για τον Μέγα Αλέξανδρο Ορμάς ο Δημήτρης Αβραμίδης.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Μιχαηλίδης, Ταγκαλίδης, Κεσίσογλου Κ.

Δόξα Μεγαπλατάνου (Τρίπκος Γιάννης): Καϊλάρης, Kullafi (Μερτζεμέκης 82′), Πατμανίδης, Ποσνακίδης, Παπανικολάου, Σεφερίδης, Σωτηριάδης, Παυλίδης (Κουκλίδης 46′), Ελευθεριάδης, Παπαδόπουλος, Νασούφης (Ελευθεριάδης Π. 79′) (Κουλάφι 90′).

Μ. Αλέξανδρος Όρμας (Κορέλλας Γιώργος): Ζλατάνης, Μποζίνης, Μπίτσας, Αθανασίου, Αβραμίδης Τ., Αβραμίδης Δ., Κοντάκος, Σούπης, Μπαγκής (Γρηγοριάδης 53′), Σαμαράς Γ., Μάρκου Γ.

Ρεπορτάζ: Αντώνης Καρατζίδης