Κυριακή, κοντή…ποδοσφαιρική γιορτή – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΓΕΝΙΚΑ

Κυριακή, κοντή…ποδοσφαιρική γιορτή

Τρία σπουδαία ποδοσφαιρικά ραντεβού έχουμε την Κυριακή στα γήπεδα της Πέλλας, σε μια εποχή όπου όλοι λίγο-πολύ ετοιμαζόμαστε για την καλοκαιριάτικη περίοδο .

Την Κυριακή η ποδοσφαιρική δράση ξεκινάει νωρίς και στις 14:00 στο γήπεδο Ριζαρίου έχουμε τον αγώνα για την ανάδειξη του υπερπρωταθλητή στην Α’ Κατηγορία όπου οι πρωταθλήτριες ομάδες των δύο ομίλων Θύελλα Σαρακηνών και Νίκη Αξου θα τεθούν αντιμέτωπες σε ένα ματς όπου θα γίνουν και οι σχετικές απονομές μεταλλίων και κυπέλλων.

Από εκεί και πέρα στις 17.00 έχουμε play off στην Α1 Δόξα Μελισσίου – Δόξα Μανδάλου, με νίκη οι γηπεδούχου πάνε στον τελικό των play off , ενώ με νίκη των φιλοξενουμένων η σειρά πάει σε ουδέτερη έδρα, και στην Α’ Κατηγορία Άρης Αμπελειών – Φίλιππος Σταυροδρομίου, με νίκη οι γηπεδούχοι πάνε στην Α1, ενώ αν οι φιλοξενούμενοι κερδίσουν, τότε η άνοδος θα κριθεί σε ουδέτερη έδρα, με την υποσημείωση ότι και στα δύο παιχνίδια πρέπει να υπάρξει νικητής είτε στην κανονική διάρκεια του αγώνα, είτε στην παράταση, είτε στα πέναλτυ.