Κυρίαρχος και δύο στα δύο ο Ολυμπιακός Γαλατάδων (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Κυρίαρχος και δύο στα δύο ο Ολυμπιακός Γαλατάδων (Φώτο)

Ένα πολύ καλό παιχνίδι με αρκετές φάσεις είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι 100 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο των Γαλατάδων, όπου ο γηπεδούχος Ολυμπιακός επικράτησε δίκαια με σκορ 1-0 του ΠΑΟΚ Δαμιανού. Το σκορ είναι μαγική εικόνα καθώς χάθηκαν πάρα πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι κυρίως από πλευράς γηπεδούχων.

Στο 1ο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και αρκετές χαμένες ευκαιρίες για να σκοράρουν, με τον δικέφαλο να έχει και αυτός κάποιες καλές φάσεις, χωρίς όμως να καταφέρει κάποια από τις δύο ομάδες να σημειώσει κάποιο τέρμα και να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το λευκό 0-0.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με τέρμα για τον Ολυμπιακό Γαλατάδων, καθώς στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από εκτέλεση κόρνερ ο αρχηγός της ομάδας, Θοδωρής Σιδέρης με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έβαλε την ομάδα των Γαλατάδων μπροστά στο σκορ με 1-0. Η συνέχεια ανήκε και πάλι στους γηπεδούχους καθώς είχαν σωρεία χαμένων ευκαιριών ώστε να μπορέσουν να πετύχουν ένα ακόμα τέρμα. Από την άλλη η ομάδα του ΠΑΟΚ Δαμιανού προσπάθησε στα τελευταία λεπτά με κάποια γεμίσματα κυρίως να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς όμως αποτέλεσμα και έτσι το τελικό 1-0 σφράγισε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Στο 87′ αποβλήθηκε ο Γούργουλας για το Δαμιανό με 2η κίτρινη κάρτα.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Αργυρός, Σίπκας Ι, Αμαξοπούλου.

Ολυμπιακός Γαλατάδων (Λιτοβολής Πέτρος): Μαντζούκης, Σιδέρης, Κέρτος, Χαραλαμπίδης Ν (80′ Κιόρι), Σέλγκου, Μάλαμας (90′ Μηλώσης), Σαρτίνας, Γρηγοριάδης, Νιοράτζε, Χαραλαμπίδης Κ (85′ Μανδάλης), Καρπάτσης Β (70′ Κοτρανίδης).

ΠΑΟΚ Δαμιανού (Αλεξιάδης Γιάννης): Μπόλλας, Καρπάτσης Α, Καλπακίδης, Σωτηριάδης (62′ Μποζοίδης), Κάζογλου, Γούργουλας, Κίτσος (49′ Βαγγέλη), Καλτσουνίδης, Δηντσούδης (49′ Καρπάτσης Ε), Παλάνης (71′ Κομματόπουλος), Ρήγας.

Επιμέλεια: Κυριάκος Παπαντωνίου