Κατάθεση ψυχής η Δάφνη, διπλό στον Πρ.Ηλία – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Κατάθεση ψυχής η Δάφνη, διπλό στον Πρ.Ηλία

Μεγάλο διπλό για την Δάφνη Παναγίτσας μέσα στον Πρ.Ηλία με σκορ 1-2 επί του τοπικού Άρη και έτσι βρίσκεται στην πρώτη θέση με τρείς νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και αμφίρροπο με τους φιλοξενούμενους να είναι πολύ ψυχωμένοι και να παίρνουν την νίκη παρά το αριθμητικό μειονέκτημα που είχαν για ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στην επανάληψη ωστόσο το γρήγορο τέρμα που δέχθηκαν μετά την ισοφάριση στάθηκε μοιραίο για την ήττα.

Σκόρερ των νικητών ήταν οι Πολατίδης(38’) και Φανόπουλος (75’), ενώ των γηπεδούχων ο Κυριακίδης (74’).

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Λαμπρίδης, Παδόπουλος Κ, Σαμαράς απέβαλαν τον Μυρίδη των φιλοξενουμένων.