Καλύτερος ο Όλυμπος δίκαιη η νίκη… (φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Καλύτερος ο Όλυμπος δίκαιη η νίκη… (φώτο)

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Όλυμπος Αψάλου επικρατώντας με σκορ 4-0 του Εθνικού Αριδαίας ο οποίος βρέθηκε σε κακή ημέρα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ισάξια για τις δύο ομάδες, με την πρώτη ευκαιρία του αγώνα να ανήκει στους φιλοξενούμενος καθώς ο Αντώνης Αθανασίου ( Ντέταρι ) αστόχησε με κοντινή κεφαλιά.

Στο 14′ λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με ένα εκπληκτικό σουτ του Καραμπατάκη και από εκεί και πέρα είχαν το πάνω χέρι μέχρι το τελευταίο λεπτό και πέτυχαν ακόμα τρία τέρματα με τους Σιδηρόπουλο στο 34′, Τσολερίδη Σ. στο 53′ και Χατζηπαναγιωτίδη στο 83′ ενώ οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι στο 80′ λεπτό με τον Αντώνη Λεμονάκη.

Καλή η διαιτησία των Δαργινίδη, Μιχάλογλου, Μανωλάκη

Όλυμπος Αψάλου: Καραΐσαρίδης, Αριτζόγλου, Αθανασιάδης, Παλτίδης, Παρτσανάκης, Χατζηπαναγιωτίδης, Καραμπατάκης, Σιδηρόπουλος, Μονογενίδης, Σταυρουλάκης, Θεοδωρίδης.

Εθνικός Αριδαίας: Καρατζίδης, Μάινος, Γρηγορίου, Τσόλκας, Ουρτζάνης, Παπαδόπουλος, Κυριακίδης, Αθανασίου, Ορτζάνης, Μουρατάκης, Πασαλίδης.