Ισοπαλία στο γειτονικό ντέρμπι στους Γαλατάδες (Φώτο&Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Ισοπαλία στο γειτονικό ντέρμπι στους Γαλατάδες (Φώτο&Βίντεο)

Δεν είχε νικητή το γειτονικό ντέρμπι στους Γαλατάδες με τον τοπικό Ολυμπιακό και την ΑΕΚ Καρυώτισσας να μένουν στο ισόπαλο 1-1.

Το παιχνίδι ήταν καλό, οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν ελεύθερα και χωρίς άγχος με τους γηπεδούχους να είναι πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο αλλά και πολύ άστοχοι στις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν στο 52’ με τον Παναγιώτη Βαβουλίδη, μετά από εκτέλεση φάουλ, προς στιγμήν όλοι νόμιζαν ότι η μπάλα πήγε άουτ λόγω μιας τρύπας που υπήρχε στα δίχτυα να γράφει το 0-1 για να έρθει σχετικά γρήγορα η ισοφάριση με τον Δημήτρη Μάλαμα στο 56’ να γράφει το 1-1.

Παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και οι ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Διαιτητές: Ατζαμιδάκης (Αποστολούδας-Αμαξοπούλου)