Ισοπαλία στην Άρνισσα(Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Ισοπαλία στην Άρνισσα(Φώτο-Βίντεο)

Δεν υπήρξε νικητής στην Άρνισσα όπου ο τοπικός  Μ.Αλέξανδρος και ο ΠΑΟ Κερασιάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Καλό και ανοικτό το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος είχαν τον έλεγχο και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 25’ με τον έμπειρο Εδεσσαίοι επιθετικό τους Γιάννη Μάντζιο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προ του φάσματος της ήττας ανέβηκαν και πίεσαν ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, κάτι που ήρθε στο 88’ με τον Γκούρι Μάρτιν ενω ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις έχασε την ευκαιρία να γίνει ο ήρωας της αναμέτρησης, χάνοντας κλασική ευκαιρία.