Θρίαμβος στον Λαγκαδά για τον ΑΣ Γιαννιτσά – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Θρίαμβος στον Λαγκαδά για τον ΑΣ Γιαννιτσά

Επιβλητική εμφάνιση και σπουδαίο διπλό για την ομάδα του Α.Σ. Γιαννιτσά, που κέρδισε με 1-3, μέσα στον Λαγκαδά την τοπική ομάδα, στο ντεμπούτο του Τίμου Καβακά στον πάγκο των Γιαννιτσών.

Η ομάδα των Γιαννιτσών προηγήθηκε στο σκορ στο 25′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζούρκου και έλεγχε πλήρως τον αγώνα μέχρι το 30, στο τελευταίο όμως τέταρτο του αγώνα ο Λαγκαδάς πίεσε και ισοφάρισε στο 4´ των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Τσότρα.

Στην επανάληψη στο γήπεδο υπήρχε μόνο μία ομάδα και αυτή ήταν η ομάδα του Α.Σ. Γιαννιτσά, που επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της, πέτυχε 2 ακόμα γκολ στο 55′ με τον Χουσεΐνογλου και στο 85′ και πάλι με τον Ζούρκο, ενώ έχασε πολλές και μεγάλες ευκαιρίες να δώσει τεράστιες διαστάσεις στην ήδη εντυπωσιακή νίκη της.

Η ομάδα των Γιαννιτσών μετά τη νίκη της σκαρφάλωσε στην κορυφή της Γ´ εθνικής σε τριπλή ισοβαθμία.

Το φιλμ του αγώνα:

Στο 24´ ο Παντελίδης θα κερδίσει το πέναλτι σε καθαρή ανατροπή του, το εκτέλεσε ο Ζουρκος και 1-0.

Στο 3´ προς 4´ των καθυστερήσεων μετά από κόρνερ του Λαγκαδά και σύγχυση στην περιοχή των Γιαννιτσών, ο Τσότρας με τακουνάκι θα σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα των Γιαννιτσών.

Στο 55´ ο Χουσεΐνογλου θα γίνει αποδέκτης της μπάλας μετά από έξοχη πάσα του Παντελίδη και με εντυπωσιακή κούρσα και εντυπωσιακό τελείωμα, δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή θα πετύχει το 1-2.

Στο 85´ φάουλ θα κερδίσουν οι παίκτες των Γιαννιτσών και με έξοχη εκτέλεση του Ζούρκου θα γίνει το τελικό 1-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες για να ανεβάσουν και άλλο τον δείκτη του σκορ.

ΑΠΕ Λαγκαδά: Ταταρίδης, Τριανταφυλίδης, Τσότρας, Σαμουηλίδης, Πολυζωιδης, Ατζαμίδης (58´ Βλαχόπουλος), Βόσδου, Καραγκούνης, Κυζερίδης (73´Συμεωνίδης), Βασναφέρης.

Α.Σ. Γιαννιτσά (Καβακάς): Κύρου, Shera, Παπασυμεών, Παντεκίδης, Ιορδανίδης, Ζαρογιάννης(67´ Μπαμπαλής), Κοβάτσης(50 Χουσεΐνογλου), Κοτσαρίδης(46 Λτ. Μουρίκι), Ευθυμιάδης(78´ Πετραϊ), Ζούρκος, Παντελίδης.

Πηγή: matiespellas.gr