Η καλύτερη 11άδα του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Η καλύτερη 11άδα του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Προπονητής – Παντζιάρας (Άρης Παλαιοχωρίου): Οδήγησε την ομάδα του, παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο, στο σπουδαίο «διπλό» με 3-2 μέσα στα Γιαννιτσά.

Τερματοφύλακας – Μπλατσιώτης (Βέροια): Καλή παρουσία, κρατώντας το μηδέν, στο εκτός έδρας «τρίποντο» της Βασίλισσας του Βορρά, στην Έδεσσα.

Δεξιός Μπακ – Ζώτος (ΠΟ Τριγλία): Αξιοπρόσεκτη παρουσία του 21χρονου άσου, στο «διπλό» επί του Ερμή Αμυνταίου.

Αριστερός Μπακ – Κουκουλέκης (Αγροτικός Αστέρας): Ο Έλληνας μπακ-χαφ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, με το τέρμα που πέτυχε στο 89ο λεπτό, στη νίκη με 2-1 επί του Ολυμπιακού Κυμίνων.

Στόπερ – Μαραγκός (Βέροια): Καταλυτική η παρουσία του 29χρονου στόπερ στη νίκη μέσα στην Έδεσσα.

Στόπερ – Δούμας (Μακεδονικός): Όποτε χρειάστηκε ήταν στη σωστή θέση, βοηθώντας την ομάδα του να φτάσει στη νίκη με 1-0 επί της ΑΠΕ Λαγκαδά.

Μέσος – Ιβανίδης (Αγροτικός Αστέρας): Εξαιρετική παρουσία του 28χρονου άσου, ο οποίος άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη της ομάδας του Ευόσμου με 2-1 επί του Ολυμπιακού Κυμίνων.

Μέσος – Προβατίδης (ΠΑΟ Κουφαλίων): Δύο τέρματα για τον Έλληνα μέσο, στο 5-1 επί του Μελιτέα.

Μέσος– Καράμπελας (Βέροια): Σπουδαία εμφάνιση για τον 18χρονο άσο στην Έδεσσα, όπου χάρις στο δικό του τέρμα, η Βέροια έφυγε νικήτρια.

Μέσος– Κεφαλάς (Άρης Παλαιοχωρίου): Πέτυχε γκολ στην «απόδραση» της ομάδας του από τα Γιαννιτσά.

Επιθετικός – Κωνσταντινίδης (ΠΑΟ Κουφαλίων): Ο έτερος από τους δύο παίκτες του ΠΑΟ Κουφαλίων, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ στο 5-1 επί του Μελιτέα.

Επιθετικός – Σιμόνι (Άρης Παλαιοχωρίου): Ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης του Άρη επί του ΑΣ Γιαννιτσάς, με τα δύο τέρματα που σημείωσε.

Πηγή: liganews.gr