Επανήλθε στις νίκες η Δόξα Μεγαπλατάνου – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Επανήλθε στις νίκες η Δόξα Μεγαπλατάνου

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης η ομάδα του Μεγαπλατάνου επί της Άρνισσας.

Ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις μπροστά στις 2 εστίες στο 1ο ημίχρονο με την Δόξα να έχει την υπεροχή χωρίς ωστόσο να απειλεί ιδιαίτερα τον αντίπαλο της. Τελικά στο 42′ βρήκε δίχτυα με τον Καϊλαρη Παναγιώτη να γράφει το 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 2ο μέρος οι του Μεγαπλατάνου μπήκαν φουριόζοι και δε διάστημα 15 λεπτών έδωσαν τέλος στον αγώνα με τον Θόδωρο Ελευθεριάδη να σκοράρει 2 φορές στο 53′ και 63′. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 70′ με τον Πασλαμούσκα ύστερα λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων. Το τελικό 6-1 σημείωσε με χατ τρικ ο Σεφερίδης που σκόραρε στο 74′ 80′ και 86′.

Διαιτητές: Αργυρός, Παρούτογλου, Μιχαηλίδου