Είχε το όνομα, είχε και τον Σίσκο, πήρε τη Νίκη… (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Είχε το όνομα, είχε και τον Σίσκο, πήρε τη Νίκη… (video)

Καθοδηγούμενη από τον εκπληκτικό Αρσένη Σίσκο η Νίκη Καλής πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με σκορ 5-1 επί του Εθνικού Αριδαίας στο γήπεδο του Εξαπλατάνου. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να δημιουργούν επικίνδυνες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ χωρίς όμως να βρίσκουν δίχτυα κάτι που έκαναν οι φιλοξενούμενοι στα μέσα του ημιχρόνου. Το τέρμα των φιλοξενούμενων έφερε την κατάρευση των γηπεδούχων κάτι που έδωσε τέλος στο ματς από το πρώτο ημίχρονο και η επανάληψη ήταν τυπική διαδικασία αφού ήταν αδύνατο να αλλάξει κάτι με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νικη-πρόκριση.

Σκόραραν για τους νικητές οι Σίσκος (23′),Μυλωνάς(30′-44′),Πληκαδίτης(39′ πεν) και Πασσαλής (85′) ενω για τον Εθνικό σκοραρε ο Ορτζάνης(62′) πετυχαίνοντας το ομορφότερο τέρμα του παιχνιδιού.

Διαιτητές: Γιάγκος (Αποστολούδας-Παρασκευάς)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ