Είχε το όνομα, είχε και την χάρη η Νίκη – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Είχε το όνομα, είχε και την χάρη η Νίκη

Καλύτερη η Νίκη Καλής δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει με σκορ 4-1 του Όλυμπου Αψάλου, παίρνοντας έτσι το πολύτιμο τρίποντο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους φουριόζος και με τρία τέρματα των Θανάση Γιακαμόζη (3’), Γιώργου Καραγκιαούρη (12’) και Λευτέρη Πληκαδίτη (29’) στο 20λεπτο να καθαρίζουν την νίκη νωρίς νωρίς. Στην επανάληψη υπήρχε μια ισορροπία αφού οι γηπεδούχοι κατέβασαν ρυθμούς και οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν κάποιο τέρμα που τελικά ήρθε στο 61’ με εκτέλεση πέναλτι του Σάκη Καραμπατάκη που μείωσε σε 3-1, όμως σχεδόν αμέσως στο 69’ ο Θανάσης Γιακαμόζης και πάλι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αποβλήθηκε ο Νίκος Κωστίκας (60’) της Νίκης Καλής.

Διαιτητές:  Καρυπίδης (Ζιώγλης-Μιχάλογλου).