Είχε Γιάννη Γκέσιο, πήρε το τρίποντο η Θύελλα (Φώτο – Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Είχε Γιάννη Γκέσιο, πήρε το τρίποντο η Θύελλα (Φώτο – Βίντεο)

Ένα μεγάλο παιχνίδι είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν οι 300 περίπου φίλοι του ποδοσφαίρου που βρέθηκαν στο «Ευάγγελος Τζιούτζης» των Σαρακηνών με την τοπική Θύελλα να παίρνει την νίκη με σκορ 3-1 επί του αξιόμαχου Ακρίτα Σωσάνδρας.

Το παιχνίδι ήταν καλό, είχε δύναμη, ένταση, αποβολές και στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 15’ με κοντινό πλασέ του Γιάννη Γκέσιου, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να απαντήσουν με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σάββα Τουμανίδη στο 36’ που έγραψε το 1-1.

Στην επανάληψη και όσο περνούσε ο χρόνος οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεση τους και τελικά κατάφεραν στο 81’ να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Γιάννη Γκέσιο και πάλι με τακουνάκι να γράφει το 2-1 για την Θύελλα, ενώ στην φάση αυτή αποβλήθηκε ο Μένιος Ντόγκαρης για χτύπημα εκτός φάσης. Στο 86’ ο κορυφαίος των γηπεδούχων Γιάννης Γκέσιος με εξαιρετική ενέργεια έδωσε έτοιμο γκολ πάρε-βάλε στον Γιώργο Νάνο που με πλασέ έδωσε τέλος στο ματς γράφοντας το τελικό 3-1 ενώ ο ίδιος στο 88’ είχε σουτ στο δοκάρι του Λάζαρου Δημητριάδη.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Κατεριάδης, Τετραγώνης, Πίλτσης χωρίς το μεγάλο λάθος.

Θύελλα Σαρακηνών (Γιάννης Τσαμαρδός):ΓΙΑΒΑΣΗΣ, ΕΥΦΑΙΜΙΔΗΣ, Στογιάννου (70’ Μποζίνης),Ρώσσης, Τσόρμπας Ε., Παπαηλία,(46’ΝΑΝΟΣ) Παπαδόπουλος, (88’ Τρίψης), Γιαουτζής, ΓΚΕΣΙΟΣ, Θωμάς Γ., ΤΣΟΡΜΠΑΣ Β.

Ακρίτας Σωσάνδρας (Αντώνης Σαπουντζής): Δημητριάδης, ΝΤΟΓΚΑΡΗΣ, Ζουλέκο,(68’ Μανελίδης),Ηλιάδης, ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ, Κουντουράς, Κοντακτσής (83’ Καραγιαννίδης), ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, Παρτσανάκης (48’ Πασχούλης), Ουζούνης, ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ.

Υ.Γ. Μετά το τέλος του αγώνα οι άνθρωποι της διοίκησης του Ακρίτα εξέφρασαν παράπονα για την διαιτησία.