Δόξα Μαυροβουνίου-Ακρίτας Σωσάνδρας 5-0 ΄΄Σε ρυθμό ρελαντί το Μαυροβούνι” (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Δόξα Μαυροβουνίου-Ακρίτας Σωσάνδρας 5-0 ΄΄Σε ρυθμό ρελαντί το Μαυροβούνι” (Φώτο)

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Μαυροβουνίου αφού σε ρυθμούς προπόνησης σχεδόν κέρδισε την ομάδα της Σωσσάνδρας με σκορ 5-0.

Οι τεχνικοί των γηπεδούχων Προδρομμίδης και Τσάτσης είχαν την ευκαιρία και άφησαν στον πάγκο για ξεκούραση αρκετούς  βασικούς παίκτες δίνοντας την ευκαιρία να αγωνιστούν και να πάρουν χρόνο και οι υπόλοιποι αφού το ρόστερ τους είναι πολύ πλούσιο. Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι κατέβαλλαν μεγάλη προσπάθεια δημιουργώντας κάποιες ευκαιρίες που σταματούσαν όμως στην τελική προσπάθεια έχοντας απέναντι τους την πολύ καλή άμυνα και τον έμπειρο πορτιέρο των γηπεδούχων Θόδωρο Καμπαλή.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους  να προηγούνται με 3-0 σκορ . Τον χορό των τερμάτων άνοιξε μόλις στο 4΄ο Μιχάλης Γκότσης  για να έρθει ο Στέλιος Ρέτζια στο 17΄να ζευγαρώσει τα τέρματα της ομάδος του. Το 3-0 έγραψε ο Γιώργος Αποστολούδας στο 32΄. Στην επανάληψη παρόλο το 3-0 οι γηπεδούχοι δεν άλλαξαν τρόπο παιχνιδιού πετυχαίνοντας ακόμη δύο τέρματα στο 75΄με τον Μάκη Καρυπίδη ο οποίος έχασε και 3 ακόμη ευκαιρίες παράλληλα. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Βασίλης Γιαουτζής στο 85΄.

Άριστη η διαιτησία των Κατεριάδη ,Δέλλιου,Χατζηπέγιου .

ΔΟΞΑ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ(Προδρομμίδης-Τσάτσης):  Καμπαλής(46΄Καρυπιάδης), Ζαχαριάδης, Καρυπίδης, Γάτσος (70′ Μέγας), Γιαουτζής, Σιδέρης, Shera, Μπρέγκου, Ρέτζια, Γκότσης (79΄Κατιρτζόγλου), Αποστολούδας(46΄Πίττας).

ΑΚΡΙΤΑΣ ΣΩΣΣΑΝΔΡΑΣ(Κορέλλας Γιώργος): Εμμανουηλίδης, Χρηστίδης(46΄Lamcia), Ζουμπουλίδης, Κουντουράς, Zhlieku, Μανελίδης, Κοτζαμανόλης, Καραγιαννίδης (68΄Σαπουντζής), Πασχούλης, Βακιάνης (75′ Στουπής), Τσίκος .